A párkányi Ady Endre Alapiskolából kaptunk meghívást egy 1956-os forradalomról szóló versenyre, amire természetesen örömmel mondtunk igent. A verseny két fordulóból állt: az első felében játékos feladatok során kellett meggyőzni arról a zsűrit, hogy a mi csapatunk tudja a legtöbbet 1956-ról. A második fordulóra egy előadással kellett készülni, amihez minden csapat előre megkapta a témát. Kikötés volt, hogy 8-10 diából álljon a képi anyag, az előadás max 10 perces legyen.
Ez volt az igazi otthon törizés! Napokig bújtuk, bújták a netet, a könyveket a tanítványok! Eltelt pár hét, mire összeállt a terv, aztán a megvalósulás már egészen gyorsnak tűnt ehhez képest.
Minden csoporttól elkértem a vetített anyagot, hogy megmutathassam miket alkottak a gyerekek határainkon innen és túl!
A forradalom jelképei – az érsekújvári diákok munkája
Nők a forradalomban – a szalkai gyerekek összeállítása
A forradalom alatt használt fegyverek – a párkányi iskolások műve
A pesti srácok – az esztergomi csapat munkája
Az itt letölthető diákat természetesen szóbeli előadások tették teljessé. Ezek azonban nem kerültek rögzítésre, hanganyaggal nem tudom kiegészíteni egyik anyagot sem. Pedig mindegyik előadás érdekes volt!
TIPP:
Ha nagyon érdekel egy korszak, egy történelmi személyiség, egy csata, egy háború, stb, készíts te is kiselőadást, diasorozatot! Mire minden részletet megkeresel, képpel illusztrálod, eltervezed az előadást, addigra meg is tanulod a témát!
Források a forradalomról:
MEK 1956
MTI 1956
Levéltár 1956
Magyar Október
A forradalom és a város – tananyag
Nyitókép
Tetszett ez a bejegyzés? Bátran oszd meg barátaiddal a Facebookon, és/vagy lájkold az oldalunkat!
Leave a Reply